Ελληνογερμανική Αγωγή
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Ελληνογερμανική Αγωγή

Παρεΐτσες απο τα θρανία...
 
ΦόρουμΦόρουμ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 Μουσικές..

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
thelxi

thelxi


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 127
Ηλικία : 38
Location : ceid.upatras.gr
Registration date : 04/01/2008

Μουσικές.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μουσικές..   Μουσικές.. EmptyΠαρ Ιαν 04, 2008 4:00 pm

Καινούριο το φόρουμ.. καινούρια τα threads.. Έτσι με την καινούρια πληροφορία που μαζεύεται, άρχισα κι εγώ να χαζεύω στα ντερνέτια και τα μπλόγκια (σας).. Με κάποιους έχουμε ήδη βρει κοινά γούστα κι αγάπες σε διάφορες μουσικές..
Τώρα λοιπόν που χάζευα τα blogs του ggiotis, πρόσεξα διάφορες ύποπτες συμπάθειες στους Cure, στους Tindersticks etc.. και σκέφτομαι μήπως μας έριχνε τίποτα στα σάντουιτς όταν ήμασταν πιτσιρίκια και μας πέρασε στα γονίδια..Laughing Laughing

Τέσπα για πείτε τι σας αρέσει.. όσο γενικό κι αν είναι το thread.. ελπίζω με τον καιρό να το εξειδικεύσουμε περαιτέρω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://blankwithink.wordpress.com/
Dim=*hit




Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 228
Ηλικία : 44
Registration date : 04/01/2008

Μουσικές.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μουσικές..   Μουσικές.. EmptyΠαρ Ιαν 04, 2008 4:08 pm

Λοιπόν... Το αγαπημένο μου συγκρότητημα είναι οι Slipknot(φαινεται...). Από κει και πέρα ακούω KORN, LinkinPark, Rammstein, System Of A Down και Manson, και από πιο καθαρό ροκ Placebo και Cure. Γενικά δεν έχω πρόβλημα να ακούσω οτιδήποτε βαράει, είτε ελληνικά μονό με μπιτάκια κτλ δεν την παλεύω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ggiotis
Δάσκαλος
Δάσκαλος
ggiotis


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ηλικία : 57
Location : Ιστορία & Διδακτική της Ιστορίας Π.Τ.Δ.Ε.
Registration date : 04/01/2008

Μουσικές.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μουσικές..   Μουσικές.. EmptyΠαρ Ιαν 04, 2008 5:08 pm

Οι ύποπτες συμπάθειες που λέει η thelxi είναι: Cure, Stranglers, Clash, James, Tindersticks. Από ελληνικά Πορτοκάλογλου μέχρι και λαϊκά. Με λίγα λόγια λίγο από όλα. Αγαπημένα τραγούδια: "Getting away with it all" James, "Midnight Summer Dream" Stranglers, "Forest" Cure. Αν δείτε τους τίτλους στα blogs, θα καταλάβετε. Και κάτι ακόμη: λίαν συντόμως σας περιμένει έκπληξη. Ειδικά τη thelxi που με ρώτησε δυο τρεις φορές χτες. Υπομονή ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://gcg.pblogs.gr/
CarNaya

CarNaya


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ηλικία : 38
Location : TEI Πληροφορικής & Τηλεπ. Λάρισα
Registration date : 06/01/2008

Μουσικές.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μουσικές..   Μουσικές.. EmptyΔευ Ιαν 07, 2008 3:13 am

Μέσα στα χρόνια εξερεύνησα πολλά είδη μουσικής, χοντρικά ως εξής:

Γυμνάσιο: Ελληνική Έντεχνη, Ροκ, hiphop
Λύκειο: Ξένη rock, metal, heavy-power ακόμα και κλασική, μερικοί ίσως με θυμούνται με μπλούζες Priest Laughing . Προς το τέλος του λυκείου με άγγιξε λίγο η hiphop και λίγο περισσότερο η ηλεκτρονική μουσική.
Από τότε μέχρι και τώρα ακούω κυρίως ηλεκτρονική, χωρίς να λέω όχι σε ένα "blast from the past"! Πολλές φορές νιώθω την ανάγκη να ακούσω κάτι διαφορετικό, μια ροκιά για να ξυπνήσω bounce , μια μπαλάντα για τις καψούρες Sad, λίγη lounge για να χαλαρώσω drunken. Λίγο απόλα πιστεύω είναι ο καταλληλότερος χαρακτηρισμός για να περιγράψω το ρεπερτόριό μου, ή μάλλον καλύτερα: ΠΟΛΥ απόλα, μιας και... music is lyfe!

Δεν θα μπω στη διαδικασία να γράψω καλλιτέχνες & συγκροτήματα, ήδη έγραψα πολλά και δεν θέλω να γίνω κουραστικός.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/ayanrac
 
Μουσικές..
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ελληνογερμανική Αγωγή :: Διάλειμμα !! :: Ψυχαγωγία-Πολιτιστικά-
Μετάβαση σε: